נורמליזציה של זנות בקטינים

בזמן שהFBI סגרו את העסק של הבוסים לשעבר של טוני אורטגה, BACKPAGE.COM, העסק הזה הגיע להיות המקור הגדול ביותר לסחר בנשים למטרות מין באינטרנט בארצות הברית. העובדה המצמררת הזאת, היא לכאורה הנושא היחיד שעליו טוני אורטגה שותק באופן מוחלט, ואי אפשר להתווכח על זה.

האנשים שמעורבים בסיפור של BACKPAGE יצרו הכנסות של 135 מליון דולר, שרובו נוצר ממודעות לא חוקיות שפרסמו סקס, ואי אפשר להתווכח על זה.

העובדות הנל אינן סתם מקריות. להיפך, BACKPAGE נהפך להיות המקור הגדול ביותר של סחר בנשים למטרות מין באינטרנט בארהב, משום שהם בצורה מכוונת רצו ליצור ולתחזק את השוק המקוון לסחר בנשים למטרות מין, שבה פיתחו ביודעין את המוניטין שלהם כאתר שסרסורים וזונות יכולים לפרסם מודעות סקס, וגם שהלקוחות המתאימים ידעו על כך.

באמצעות הפיתוח, השיווק והתפעול של חלק הליווישל האתר שלהם, הם יצרו במכוון שכל מודעה שמתפרסמת באתר יכולה להתברר בקלות כמודעה לזנות.

בעידן שלאחר קמפיין הMETOO, מכנים את הדבר הזה כנורמליזציהשבה הסרסורים מפרסמים מודעות סקס בBACKPAGE והם יכולים לבדוק מודעות סקס אחרות ולהחליט מה נראה נורמלילעין של הציבור, ואז לתקן את אותן מודעות.

במהלך השנים, טוני אורטגה התעסק במעשים מרושעים רבים. זה מתחיל מהמצאת מקורותמזויפים לכתבות שלו, אשר אמורות לעזור לעיתונאותשלו שיכללו אמת אמיתית“, אך קשירת קשר עם סרסורים וזונות כדי לפרסם נשים וילדים למכירה באתר של BACKPAGE עשויה בסופו של דבר להיות המורשת האפלה ביותר שלו.

אנו מאמינים שהמבול תביעות שכרגע מתבצעות בבית משפט, ושלא לדבר על הרבים שניתן עוד להגיש, יראו לטוני אורטגה שהוא האדם שרבים מאיתנו ידענו שהוא מלכתחילה אחד שכל הקריירה שלו מתעסק בלעשות נורמליזציה למעשים פליליים.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.